63. spotkanie KGD.NET

Organiser
KGD.NET
Date
Wed, 23 Mar 2011, 17:30 - 19:30 (Add to calendar) GMT
Venue
Siedziba ABB , Kraków, PL
Cost
Free

Podczas 63. spotkania odbędą się następujące prezentację:

Szymon Pobiega - WCF Web APIs: REST in the shade of WCF

Tomasz Wiśniewski - OData: Dzielmy się danymi!


Szymon Pobiega - WCF Web APIs: REST in the shade of WCF

Szymon pracuje w polskim oddziale firmy Infusion. Zwolennik lekkich metodyk tworzenia oprogramowania. Wielki fan dzielenia się kodem z innymi. Uzależniony od github-a. Jeden z liderów Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Autor (zaniedbanego ostatnio) bloga Says-Architecture-Architecture.

Abstrakt sesji

Stało się. REST został zaakceptowany jako równorzędny w stosunku do klasycznego SOAP styl programowania. Już nie tylko nowe i błyszczące strony Web 2.0, ale także wielkie korporacje i instytucje finansowe opierając swoje rozwiązania o REST. Ale co to takiego jest? Przyjdźcie, a przekonacie się jak wygląda propozycja Microsoft dla deweloperów i architektów chcących budować rozwiązania dla sieci Web w oparciu o podejście REST.

Tomasz Wiśniewski - OData: Dzielmy się danymi!

Tomasz jest programistą w firmie LGBS Polska, gdzie zajmuje się rozwiązaniami opartymi na platformie .NET. Aktywny uczestnik społeczności Microsoft, zarówno online - http://wss.pl, jak i offline - Śląska Regionalna Grupa Microsoft http://srgm.pl. Zwycięzca zeszłorocznego konkursu Speaker Idol na konferencji MTS. Prelegent tegorocznego cyklu konferencji Visual Studio 2010 Community Launch. Prowadzi także bloga pod adresem http://tomaszwisniewski.com.

Abstrakt sesji

Ilość danych dostępna w rożnych sieciach począwszy od Internetu aż po intranety korporacji jest olbrzymia. Jednak korzystanie z tych danych bywa trudne i wymaga wiele wysiłku ze strony programistów lub pracowników biznesowych, którzy chcieliby w łatwy sposób podjąć swoje decyzje korzystając z tych danych. Podczas tej sesji zapoznamy się z Open Data Protocol - protokołem, który ma za zadanie uprościć powyższe problemy. Zobaczymy jak można korzystać z istniejących już w sieci źródeł danych OData oraz tworzyć własne korzystając z różnych technologii.

 

 

 

You might also like...

Comments

Other nearby events

Map

Contribute

Why not write for us? Or you could submit an event or a user group in your area. Alternatively just tell us what you think!

Our tools

We've got automatic conversion tools to convert C# to VB.NET, VB.NET to C#. Also you can compress javascript and compress css and generate sql connection strings.

“If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.” - Edsger Dijkstra